Sme slovenskí a českí študenti, ktorí ti zadarmo pomôžu dostať sa na najlepšie svetové univerzity.

O nás

Sme slovenskí a českí študenti pôsobiaci na univerzitách po celom svete. Pomáhame zadarmo študentom na Slovensku a v Českej republike dostať sa na kvalitné svetové univerzity a snažíme sa zvýšiť informovanosť o týchto možnostiach medzi stredoškolákmi.

Myslíme si, že o štúdiu v zahraničí panuje veľa mýtov kvôli zlým, alebo chýbajúcim informáciam, čo napokon odraďuje aj tých šikovnejších ísť za kvalitným vzdelaním. Veríme, že každý má právo na férové informácie o svojich možnostiach. Taktiež vieme, že štúdium v zahraničí nie je tá najľahšia cesta a preto pomáhame aj s motivačnými esejami, ktoré sú súčasťou prihlášky, či akýmikoľvek otázkami.

Našim cieľom nie je podporovať odliv mozgov z našich krajín. Práve naopak - sme presvedčení, že ľudia s kvalitným vzdelaním budú meniť Slovensko a Česko k lepšiemu a preto podporujeme iniciatívy, ktoré motivujú absolventov vrátiť sa späť. Žiaľ, v súčasnej situácii je však vo väčšine odborov možné získať kvalitné vzdelanie iba za hranicami a preto sme tu my.

Čomu sa venujeme

Štatistiky

Od roku 2011 sme pomohli:

študentom s ich motivačnými listami

študentom s ich otázkami

Boli sme na viac ako 35 školách po Slovensku a Českej republike

Náš tím

Tu nájdeš ľudí, ktorí tento rok pomáhajú Unimak viesť a rozrastať sa
tomas round

Tomáš Gliviak

President

University of Warwick

Management

Veľká Británia

Tomáš študuje posledný ročník Manažmentu na University of Warwick v Anglicku. Počas strednej viedol tenor v speváckom zbore Cantica Nova v Trnave, vďaka ktorému precestoval kus Európy.

Okrem toho sa venoval cyklistike v meste spoluorganizovamím cyklojázd Bercajgel a venovaniu sa zákazníkom (v rámci opravovania defektov budúcemu Trnavskému primátorovi) v Peco bikes. Viac sa o ňom môžeš dočítať aj v rozhovore so slovenským mesačníkom Forbes.

saska round

Alexandra Urbániková

Vice-President for internal affairs

NYU Abu Dhabi

Math & Computer Science

SAE

Alexandra študuje matematiku na NYU Abu Dhabi. V septime strávila semester v Belgicku, kde sa vďaka bývaniu v hostiteľskej rodine naučila po francúzsky. Po návrate robila dobrovoľníčku pre AFS, organizáciu so zameraním na medzikultúrne vzdelávanie. Počas strednej školy sa tiež venovala Taekwondu. Viac sa o nej môžeš dočítať aj v rozhovore so slovenským denníkom SME.

zuzka web

Zuzana Kapustíková

Vice-President for external affairs

Erasmus University Rotterdam

Management of International Social Challenges

Holandsko

Zuzka študuje v druhý ročník manažmentu globálnych problémov na Erasmus University v Rotterdame. Počas strednej školy strávila polročný výmenný pobyt v Amerike, zúčastnila sa európskeho programu o leadershipe v Rumunsku.

Viedla workshopy o nebezpečenstve alkoholu a drog a taktiež bola súčasťou študenskej rady za mesto Banská Bystrica, kde mala možnosť diskutovať o zlepšení situácií študentov s lokálnymi politikmi. Okrem toho pôsobila ako huslistka vo folklórnej skupine Poničan. Po skončení strednej školy žila rok v Londýne, kde najprv absolvovala prípravný kurz na IELTS testy a neskôr pracovala.

miska round

Michaela Hanzelová

Vice-President and Humanities Lead

Queen Mary University London

Law

Veľká Británia

Miška tento rok trávi na “Year in Industry” v americkej korporátnej advokátskej kancelárii v Londýne. Pred štúdiom práva zmaturovala z International Baccalaureate Diploma programu na Gymnáziu Jura Hronca.

Vďaka tomu mohla počas strednej školy organizovať BratMUN, pomáhať pri restorácii kalvárie v Banskej Štiavnici, učiť deti v materských školách zdravotnú výchovu a robiť dobrovoľníčku pre neziskovú organizáciu Ľudia proti rasizmu. Keď bola mladšia, venovala sa lyžovaniu, squashu, herectvu a viedla školský časopis.

Naša komunita

Tu nájdeš niektorých z ľudí, ktorí tento rok pomáhajú cez Unimak študentom s ich motivačnými listami, otázkami a prednáškami na stredných školách

Chceš ku tejto komunite patriť? Pridaj sa k nám!