Sme slovenskí a českí študenti, ktorí ti zadarmo pomôžu dostať sa na najlepšie svetové univerzity.

O nás

Sme slovenskí a českí študenti pôsobiaci na univerzitách po celom svete. Pomáhame zadarmo študentom na Slovensku a v Českej republike dostať sa na kvalitné svetové univerzity a snažíme sa zvýšiť informovanosť o týchto možnostiach medzi stredoškolákmi.

Myslíme si, že o štúdiu v zahraničí panuje veľa mýtov kvôli zlým, alebo chýbajúcim informáciam, čo napokon odraďuje aj tých šikovnejších ísť za kvalitným vzdelaním. Veríme, že každý má právo na férové informácie o svojich možnostiach. Taktiež vieme, že štúdium v zahraničí nie je tá najľahšia cesta a preto pomáhame aj s motivačnými esejami, ktoré sú súčasťou prihlášky, či akýmikoľvek otázkami.


Našim cieľom nie je podporovať odliv mozgov z našich krajín. Práve naopak - sme presvedčení, že ľudia s kvalitným vzdelaním budú meniť Slovensko a Česko k lepšiemu a preto podporujeme iniciatívy, ktoré motivujú absolventov vrátiť sa späť. Žiaľ, v súčasnej situácii je však vo väčšine odborov možné získať kvalitné vzdelanie iba za hranicami a preto sme tu my.

Čomu sa venujeme

deliace kruhy

Štatistiky

Od roku 2011 sme pomohli:

400+

študentom s ich motivačnými listami

600+

študentom s ich otázkami

Boli sme na viac ako 35 školách po Slovensku a Českej republike

deliace kruhy

Náš tím

Tu nájdeš ľudí, ktorí tento rok pomáhajú Unimak viesť a rozrastať sa
Untitled design (1) copy

Soňa Ondrejčáková

 

President

 

Humánna geografia, urbanizmus a územné plánovanie

 

University of Groningen

 

Holandsko

Soňa sa otázke štúdia v zahraničí aktívne venovala už na strednej škole, kde organizovala viacero diskusií a workshopov o štúdiu v zahraničí s absolventmi GJH. Ako tohtoročná prezidentka sa v Unimaku stará o implementovanie novej stratégie, a o to aby v OZtku išlo všetko ako po masle.

 

Medzi jej najväčšie vášne celkom určite patrí lezenie či už na skale alebo na umelej stene, no a psychický detox si užíva na túrach či bicykli v prírode.

Untitled design (1) copy 2

Lenka Judinová

 

Head of Marketing 

 

Advertising and Marketing

 

Coventry University

 

Veľká Británia

Lenka momentálne stážuje v rámci ročného placementu, po ktorom sa vráti dokončiť svojho bakalára na anglickej Coventry University. Ako dvorná markeťáčka Unimaku sa snaží zastrešiť širší marketing ako napríklad tvorbu design collateralu, PR či revitalizáciu webstránky. 

 

Vo voľnom čase veľmi rada cestuje (naposledy sa jej podarilo prebádať Kodaň), počúva podcasty (odporúča Land of the Giants) či experimentuje v kuchyni.

Untitled design (1) copy 5

Matej Kunák

 

Head of Outreach

 

Informačné systémy, sales a fintech

 

Texas Christian University

 

USA

Matej už počas strednej školy zavítal do USA a jeho zážitky ho presvedčili aj o univerzitnom štúdiu. V Unimaku sa stará o outreach na stredné školy. Považuje za dôležité šíriť povedomie o Unimaku medzi stredoškolákmi najmä zo škôl, ktoré nemajú kvalitný zdroj informácii o možnosti štúdiu v zahraničí.

 

Vo voľnom čase pomáha v organizácii Rotary na rôznych komunitných akciách a tiež rád športuje a počúva klasickú hudbu.

Untitled design (1) copy 3

Diana Hojdová

 

Head of Human Resources

 

Business and HRM

 

University of Portsmouth 

 

Veľká Británia

Diankinou víziou v Unimaku je udržiavať kolegiálny tím a pomáhať nám úspešne napredovať a rekruitovať nové Unimakovice.

 

Už odmala bola taký dobrodruh, ktorému nechýbala samostatnosť a rozvaha. Počas štúdia na bilingválnom gymnáziu v Košiciach sa zúčastnila viacerých mládežníckych výmen, ktoré ju len presvedčili o štúdiu v zahraničí. Vo voľnom čase rada naberá nové informácie a skúsenosti,  spoznáva nové miesta a ľudí, športuje, alebo varí.

Untitled design (1) copy 4

Daniela Blažejová

 

Head of External Affairs

 

Urban Environmental Management

 

University of Wageningen 

 

Holandsko

Danka študuje magistra v Urban Environmental Management v Holandsku. V rámci štúdia prednedávnom dokončila aj stáž na Inštitúte cirkulárnej ekonomiky v Prahe. V Unimaku pracuje na External Affairs, a teda na spoluprácii s našimi partnermi a sponzormi.

 

Rada chodí na turistiku, tancuje a všeličo píše. Taktiež, sa zúčastnila na projekte vo Fínsku organizovaným Európskym Zborom Solidarity a na tréningoch v Anglicku a Litve v rámci Erasmus+ training courses. 

Untitled design (1) copy 6

Ervín Cutlac

 

Marketing Executive

 

Economics and Business

 

Aarhus University 

 

Dánsko

Ervín v Unimaku pomáha v oddelení marketingu na tvorbe a grafike contentu pre sociálne siete. Taktiež sa snaží šíriť dobré meno Unimaku či fakt, že v Dánsku sa stále dá študovať (aj keď tých miest je menej).

 

Ervín je v skutočnosti chodiaca Schrödingerova mačka: má rád empirickú presnosť ale i jemnosť sociálnych vied, je extrovertný introvert, a z piatich jazykov sa ledva dorozumie po slovensky.

Untitled design (1) copy 7

Zuzana Tóthová

 

Outreach Coordinator

 

Philosophy of Contemporary
Challenges

 

Tilburg University 

 

Holandsko

Zuzka je momentálne študentkou magisterského štúdia na Tilburg University v Holandsku, ktorému predchádzalo bakalárske štúdium matematiky v škótskom Glasgowe a v Bratislave. V Unimaku pomáha s outreachom, a jej hlavným cieľom je, aby sa o Unimaku dozvedeli stredoškoláci a maturanti zo všetkých kútov Slovenska.

 

Vo voľnom čase rada jóguje, behá s kamošmi po slovenských horách (v lete po svojich, v zime na lyžiach) a najnovšie objavuje čaro analógovej fotografie a štrikuje svoj prvý šál!

Untitled design (1) copy 8

Ján Gerčák 


Head of Humanities & Webinar Coordinator

 

Economics and Business Economics

 

University of Amsterdam

 

Holandsko

Jánovmu štúdiu v Holandsku predchádzalo štúdium na medzinárodnej strednej škole LEAF Academy, kde nielen objavil svoju lásku k ekonómii, ale získal tam aj prehľad o kvalitných vysokých školách. V Unimaku dohliada na opravovanie motivačných listov a zodpovedanie otázok v humanitných a umeleckých odboroch. Kedže celkom rád prezentuje, koordinuje aj organizáciu našich webinárov.

 
Ak nepracuje, tak Jano rád točí nohami na dvoch kolesách alebo chodí po prírode hlavne po jeho rodnom Spiši.

deliace kruhy

Naša komunita

Na našu unimácku komunitu sme hádam najpyšnejší - viac ako 120 členov a členiek zo Slovenska i z Česka, ktorí/é nezištne a bez skrytých úmyslov pomáhajú ambicióznym študentom a študentkám už viac ako jedno desaťročie. Unimak komunita predstavuje úžasné možnosti pre personálny či kariérny rast a vieš si tu nájsť kamarátov, ktorí sú roztrúsení vo všetkých kútoch sveta - od USA cez Island po Abu Dhabí.

 

Chceš k tejto komunite patriť? Pridaj sa k nám vyplnením tohto formuláru. Tešíme sa na Teba!