Sme slovenskí a českí študenti, ktorí ti zadarmo pomôžu dostať sa na najlepšie svetové univerzity.

O nás

Sme slovenskí a českí študenti pôsobiaci na univerzitách po celom svete. Pomáhame zadarmo študentom na Slovensku a v Českej republike dostať sa na kvalitné svetové univerzity a snažíme sa zvýšiť informovanosť o týchto možnostiach medzi stredoškolákmi.

Myslíme si, že o štúdiu v zahraničí panuje veľa mýtov kvôli zlým, alebo chýbajúcim informáciam, čo napokon odraďuje aj tých šikovnejších ísť za kvalitným vzdelaním. Veríme, že každý má právo na férové informácie o svojich možnostiach. Taktiež vieme, že štúdium v zahraničí nie je tá najľahšia cesta a preto pomáhame aj s motivačnými esejami, ktoré sú súčasťou prihlášky, či akýmikoľvek otázkami.

Našim cieľom nie je podporovať odliv mozgov z našich krajín. Práve naopak - sme presvedčení, že ľudia s kvalitným vzdelaním budú meniť Slovensko a Česko k lepšiemu a preto podporujeme iniciatívy, ktoré motivujú absolventov vrátiť sa späť. Žiaľ, v súčasnej situácii je však vo väčšine odborov možné získať kvalitné vzdelanie iba za hranicami a preto sme tu my.

Čomu sa venujeme

Štatistiky

Od roku 2011 sme pomohli:

študentom s ich motivačnými listami

študentom s ich otázkami

Boli sme na viac ako 35 školách po Slovensku a Českej republike

Náš tím

Tu nájdeš ľudí, ktorí tento rok pomáhajú Unimak viesť a rozrastať sa
Untitled design (1) copy 7

Tilburg University

Holandsko

Tilburg University, Holandsko

Tilburg University, Holandsko

Zuzka je momentálne študentkou magisterského štúdia na Tilburg University v Holandsku, ktorému predchádzalo bakalárske štúdium matematiky v škótskom Glasgowe a v Bratislave. Ako tohtoročná prezidentka sa v Unimaku stará o implementovanie novej stratégie, a o to aby v OZtku išlo všetko ako po masle.

Vo voľnom čase rada jóguje, behá s kamošmi po slovenských horách (v lete po svojich, v zime na lyžiach) a najnovšie objavuje čaro analógovej fotografie a štrikuje svoj prvý šál!

University of St Andrews

Škótsko

University of St Andrews, Škótsko

University of St Andrews, Škótsko

Nina je momentálne študentkou ekonómie a geografie na univerzite v St Andrews v Škótsku. O štúdiu v zahraničí začala uvažovať po svojich úspechoch na medzinárodnej geografickej olympiáde. V Unimaku má na starosti rekruitovať nové Unimakovice.

Sama by sa označila za workoholičku, ktorú štúdium a práca nesmierne baví. Najlepším psychickým detoxom sú pre ňu ťažké váhy v posilke, podcasty (odporúča Lexa Fridmana) a naberanie nových informácií najmä o všetkom čo vôbec nesúvisí s predmetmi, ktoré študuje.

Ludwig-Maximilians-Universität München

Nemecko

Ludwig-Maximilians-Universität München, Nemecko

Ludwig-Maximilians-Universität München, Nemecko

Majka na nemeckú školu zavítala už počas strednej a natoľko ju to presvedčilo, že sa v tejto krajine rozhodla aj študovať. V Unimaku má na starosti nadviazovať kontakt s ďaľšími vysokoškolákmi v zahraničí, ktorí ako ona chcú pomôcť dostať sa stredoškolákom na ich vysnívané školy.

Vo voľnej chvíli rada vybehne na bicykel, alebo si zatancuje. Nepohŕdne však ani dobrým filmom, či príležitosťou precvičiť si svoje mozgové závity.

Università degli Studi di Torino

Taliansko

Università degli Studi di Torino, Taliansko

Università degli Studi di Torino, Taliansko

Alžbetka momentálne študuje druhý ročník medicíny v talianskom meste Torino. Keď práve netrávi čas nad knihami, rada zregeneruje telo aj dušu pri jóge, alebo vo fitku.

V Unimaku sa stará o marketing a social media, a teda jej cieľom bude organizáciu a jej aktivity čo najviac zviditeľniť medzi mladými ľuďmi zo Slovenska a Česka.

Naša komunita

Na našu unimácku komunitu sme hádam najpyšnejší - viac ako 120 členov a členiek zo Slovenska i z Česka, ktorí/é nezištne a bez skrytých úmyslov pomáhajú ambicióznym študentom a študentkám už viac ako jedno desaťročie. Unimak komunita predstavuje úžasné možnosti pre personálny či kariérny rast a vieš si tu nájsť kamarátov, ktorí sú roztrúsení vo všetkých kútoch sveta - od USA cez Island po Abu Dhabí.

Chceš k tejto komunite patriť? Pridaj sa k nám vyplnením tohto formuláru. Tešíme sa na Teba!