Sme slovenskí a českí študenti, ktorí ti zadarmo pomôžu dostať sa na najlepšie svetové univerzity.

O nás

Sme slovenskí a českí študenti pôsobiaci na univerzitách po celom svete. Pomáhame zadarmo študentom na Slovensku a v Českej republike dostať sa na kvalitné svetové univerzity a snažíme sa zvýšiť informovanosť o týchto možnostiach medzi stredoškolákmi.

Myslíme si, že o štúdiu v zahraničí panuje veľa mýtov kvôli zlým, alebo chýbajúcim informáciam, čo napokon odraďuje aj tých šikovnejších ísť za kvalitným vzdelaním. Veríme, že každý má právo na férové informácie o svojich možnostiach. Taktiež vieme, že štúdium v zahraničí nie je tá najľahšia cesta a preto pomáhame aj s motivačnými esejami, ktoré sú súčasťou prihlášky, či akýmikoľvek otázkami.

Našim cieľom nie je podporovať odliv mozgov z našich krajín. Práve naopak - sme presvedčení, že ľudia s kvalitným vzdelaním budú meniť Slovensko a Česko k lepšiemu a preto podporujeme iniciatívy, ktoré motivujú absolventov vrátiť sa späť. Žiaľ, v súčasnej situácii je však vo väčšine odborov možné získať kvalitné vzdelanie iba za hranicami a preto sme tu my.

Čomu sa venujeme

Štatistiky

Od roku 2011 sme pomohli:

študentom s ich motivačnými listami

študentom s ich otázkami

Boli sme na viac ako 35 školách po Slovensku a Českej republike

Náš tím

Tu nájdeš ľudí, ktorí tento rok pomáhajú Unimak viesť a rozrastať sa
prezidentka Unimaku, Dominika Ďurovčíková

Dominika Ďurovčíková

President

Physics

University of Oxford

Veľká Británia

Dominika študuje posledný rok fyziky na University of Oxford, kde sa momentálne snaží pochopiť teoretickej kvantovej fyzike. Predtým zmaturovala z International Baccalaureate Diploma Programu na Gymnáziu Jura Hronca.

Počas školy využíva machine learning v astrofyzikálnom výskume a všeobecne vám rada vysvetlí prečo je fyzika super. Vo voľnom čase koordinuje medzinárodný mentoringový program pre vysokoškoláčky, hrá na ukulele a kreslí, vďaka čomu si od spolužiakov na strednej vyslúžila prezývku "kleine Picasso".

head of internal affairs Unimaku, Mary Mokra

Mary Mokrá

Head of Internal Affairs

Európske Štúdiá

Univerzita Komenského

Slovensko

Mary podnikla tzv. university crawl, lebo však kedy ak nie teraz. Skočila z informatiky na Karlovej univerzite do sociálnych štúdii na University College of London, no nakoniec sa rozhodla pre bakalára z európskych štúdii na Univerzite Komenského.

Rada fotí, turistikuje a k jej každoročnej zime patrí lyžovanie. Zaujíma sa o témy rómskych menšín a feminizmu a dúfa v spoločnosť, ktorá láme predsudkové definície človeka.

38051086_2044728905538812_144795983341944832_n

Kristína Pauliaková

Head of External Affairs

Advertising and Marketing

Coventry University

Veľká Británia

Kristína je v poslednom ročníku štúdia Advertising and Marketing na Coventry University v Anglicku. Pred univerzitou zmaturovala z programu International Baccalaureate Diploma na Gymnáziu Jura Hronca. Popri škole rieši svoj najväčší projekt doteraz: dáva naspäť dokopy svoje duševné zdravie.

Okrem toho rada číta, chodí do posilky a na tréningy MMA a vymýšľa, ako jedného dňa spraví zo sveta lepšie miesto pre znevýhodnené skupiny ľudí. V budúcnosti by sa rada venovala marketingu, žurnalistike alebo obom naraz, ak to pôjde.

Naša komunita

Tu nájdeš niektoré z ľudí, ktorí tento rok pomáhajú cez Unimak študentom s ich motivačnými listami, otázkami a prednáškami na stredných školách

[rev_slider alias="nasa-komunita"]

Chceš ku tejto komunite patriť? Pridaj sa k nám