Pozvi nás k sebe na školu

Unimak je občianske združenie slovenských a českých študentov a študentiek z tých najlepších univerzít v zahraničí. Náplňou našej dobrovoľníckej práce je pomáhať šikovným stredoškolákom/láčkam v ceste za kvalitným vzdelaním. Snažíme sa im poradiť ohľadom výberu školy a odboru, a taktiež s nimi riešime aj prijímacie eseje a iné aspekty prijímacích procesov.

Je nám však jasné, že nie každý na strednej škole či gymnáziu uvažuje o Cambridge či Oxforde alebo všeobecne o štúdiu v zahraničí, a vidí to ako čosi nedosiahnuteľné. Práve túto mienku a ďalšie bariéry na ceste za kvalitným vzdelaním sa snažíme v očiach študentov búrať na našich workshopoch, ktoré sme začali robiť po stredných školách na Slovensku ale i v Česku. 

 

Jirka_Outreach

Jiří Mravec na Wichterlovom Gymnáziu v Ostrave. Viac informácií aj na stránke školy.

betka2

Alžbera Dlhá na stretnutí LEAF Alumni Club v Banskej Štiavnici.

Počas školského roka 2016/2017 naši členovia navštívili 25 stredných škôl po celom Slovensku i Česku a oslovili tak viac ako 500 študentov. Snažili sa im objektívne vysvetliť, čo štúdium na MIT či Erasmus Rotterdam obnáša, aká k nemu vedie cesta a ako ju zvládnuť. Preberali sa aj témy ako financovanie štúdia či možnosti zamestnania. Snažili sme sa tiež stredoškolákov namotivovať k tomu, aby rozvíjali svoje nadanie a najmä sa učili jazykom, čo sa im môže hodiť nielen pre štúdium v zahraničí. Veríme, že touto cestou môžeme osloviť niekoho, kto má potenciál uplatniteľný vo svete, ale z mnohých dôvodov si výber vysokej školy obmedzuje.

 

Workshopy sa snažíme dohovárať sami, často sa jedná o prípad kedy absolventi svojich stredných škôl/gymnázií odovzdávajú svoje skúsenosti zo zahraničia mladším žiakom. Či už si študent/tka alebo profesor/ka, radi by sme sa na Teba/Vás obrátili s prosbou o pomoc zorganizovať workshop o štúdiu v zahraničí na Vašej strednej škole. Hľadáme ochotného človeka, ktorý by nám pomohol workshop dohodnúť s vedením školy či napr. učiteľom/ľkou angličtiny a následne by ho s našou pomocou propagoval. Naše požiadavky sú len vyhradená miestnosť a projektor, o zvyšok sa už postaráme. Workshop je vedený našimi dobrovoľníkmi, samozrejme zadarmo. Sme si istí, že workshop môže byť pre študentov a ich školu iba prínosom, inšpiráciou a motiváciou.

 

miska_veronika_choices

Michaela Hanzelová a Veronika Červenáková na podujatí choices.sk v Trenčíne. Vypočuj si nahrávku.

Screen Shot 2018-02-04 at 09.15.48

Miroslav Gašpárek z izby na Caltechu v našom prvom webinári o štúdiu v zahraničí. Záznam je dostupný tu.

Kvôli globálnej pandémii COVID-19 momentálne neorganizujeme fyzické prednášky na stredných školách tak často ako predtým. Avšak veľmi radi zorganizujeme online webinár o štúdiu na najlepších svetových univerzitách pre Vašich žiakov/spolužiakov. Organizujeme aj veľmi populárne generalizované webináre o štúdiu v zahraničí pre širokú verejnosť. Pre viac informácií a prehľad eventov navštívte náš Facebook.

deliace kruhy
Pokiaľ by si mal/a záujem pomôcť s organizovaním workshopu, vyplň prosím tento formulár. Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu!